Την ήττα με 2-1 από τα Μελίσσια γνώρισε ο Χαραυγιακός μέσα στην Ηλιούπολη για την 6η φάση (16)του κυπέλλου ΕΠΣΑ, και μάλιστα με ανατροπή.

Οι νερατζούρι που προηγήθηκαν στο σκορ έπαιξαν με αρκετές ελλείψεις , είχαν καλές στιγμές , αλλά έπεσαν στην πολύ καλή ημέρα του τερματοφύλακα Πυρένη.

Η ομάδα των βορείων προαστίων πανηγύρισε την νίκη-πρόκριση στά Προημιτελικά της διοργάνωσης.
Τα Γκολ 67′ Κουτσούμπα με σουτ (1-0). Στο 75ο λεπτό ο Μούτσος έφερε το ματς στα ίσια με πλασέ (1-1), ενώ έπειτα από φάση διαρκείας στο 88ο λεπτό ο Παπαχρήστος με κοντινό πλασέ το 1-2 που ήταν και το τελικό

Διαιτητές: Γουρέλης, Βαμβακάς-Καφρίτσας

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ : Βακερλής, Τσάτσι, Αναστασίου, Κούτρας, Αναστασόπουλος, Αγγελόπουλος, Δραμουντανής (70′ Κωτσοβός (80′ Καλόφωνος)), Κουκοβίνης, Πλούμης, Κουτσούμπας, Φέκκας

ΜΕΛΙΣΣΙΑ : Πυρένης, Μαράνος, Κρητικός, Χοτζάι, Πολυδωρόπουλος (70′ Κωνσταντάκης), Τιμολέων, Κωτσοβός, Π. Καλημέρης (55′ Ραβάνης), Μούτσος, Δ. Φάκης, Παπαχρήστος.