Μεγάλη νίκη με 2-0 για τον Γ.Σ.Η. στο ματς της ημέρας επί της Αγίας Παρασκευής για την 8η αγωνιστική. Ο “ήλιος” μπήκε νωθρά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βελτιώθηκε σημαντικά στο δεύτερο δείχνοντας ότι ήθελε περισσότερο από τον αντίπαλό του τη νίκη, και το κατάφερε.

Πρόσωπο της ημέρας και MVP του αγώνα ο Γιώργος Γεμιστός ο οποίος σκόραρε και τα δύο γκολ (το πρώτο με πέναλτι).
Από την άλλη πλευρά η Αγία Παρασκευή ήταν πολύ καλή στο α’ ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο υστέρησε και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό της αντιπάλου της. Αρκετοί φίλαθλοι παρακολούθησαν το παιγνίδι που έγινε σε αθλητικά πλαίσια και ενθουσίασε.

Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μ.Μπαλαγιάνης): Tερεκανίδης, Μπουρσαλής, Συμεωνίδης, Τερλελής, Ρωμανός, Σκούρας (81′ Αδριανόπουλος), Ζουμπουνέλης, Γάγγος, Γεμιστός, Ορφανός (67′ Βαμβακερής), Βασιλάκος (53′ Σταύρου)

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Δωριάδης, Παναγόπουλος, Πλεύρης, Καραπιπέρης, Βελέτζας, Τσώνης, Παούρης (64’ Μουλάκης), Αδρακτάς, Τσοχαντάρης, Σπανός, Καρβούνης (54’ Ντιντίφας)